Wyszukiwarki ofert pracy w Polsce (popularność, analiza, ranking)

Kategoria:

Praca

Wyszukiwarki ofert pracy w Polsce (popularność, analiza, ranking)

Średnia 4.5 (14 ocen)

Joanna Ryś

Specjalista ds. sourcingu

Joanna Ryś

Aktualizacja:

Średnia 4.5 (14 ocen)

Poszukiwania pracy to to nie przysłowiowa „bułka z masłem”. Remedium na to jest na pewno znalezienie odpowiedniej metody i kanału wyszukiwania ofert pracy. Zadajesz sobie pytania, gdzie znaleźć właściwą propozycję pracy? Taką, która nie będzie szwindlem, a Ty już na początku nie zniechęcisz się do dalszych poszukiwań? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w przygotowanym przeze mnie artykule o wyszukiwarkach ofert pracy. Zobacz przygotowane zestawienie i zacznij swoje poszukiwania wymarzonej pracy.

Osoby poszukujące pracy często zadają sobie ważne pytanie – gdzie zacząć poszukiwania ofert pracy?

Na samym początku, rzecz jasna, warto rozejrzeć się dookoła siebie 😃 Jak wiadomo koniec „języka za przewodnika”, dlatego jak najbardziej polecam Ci rozpocząć poszukiwania wśród znajomych, szczególnie tych z branży, czy przypadkiem nie słyszeli o interesującej ofercie pracy 😉

Mam nadzieję, że na bieżąco śledzisz swoje konta na LinkedIn czy GoldenLine – tutaj również może skrywać się intratna propozycja pracy od rekrutera.

Pamiętaj, że przed (nierzadko żmudnym) poszukiwaniem zatrudnienia, warto się się do tego należycie przygotować. Jestem pewna, że ten poradnik świetnie Ci w tym pomoże!

Wróćmy jednak do sedna.

Internetowe wyszukiwarki pracy to zdecydowanie najszybsze narzędzie, które możesz wykorzystać przy poszukiwaniu zatrudnienia. Czy jest skuteczne? Czy faktycznie pozwoli Ci na znalezienie pracy swoich marzeń?

Tego nie wiemy 😃

Jednak jak wynika z badań (zaprezentowanych poniżej?) przeprowadzonych w Polsce oraz na całym obszarze Unii Europejskiej, internetowe wyszukiwarki pracy są najpopularniejszym narzędziem poszukiwania ofert pracodawców. Czy najlepszym – ciężko jednoznacznie stwierdzić – na pewno bardzo praktycznym!

Przykładowe CV

Wyszukiwarki pracy w liczbach

Wyszukiwarki pracy w liczbach

Pokrótce, przybliżę Ci dane zawarte w raporcie sporządzonym na potrzeby Rady Programowej ds. Kompetencji z lutego 2019 roku.

Weźmy na warsztat najpierw polskie realia – tutaj aż 77% osób, które zmieniły pracodawcę, przy poszukiwaniu zatrudnienia korzystało z portali pracy (praca.pl, pracuj.pl), które oferują swoim użytkownikom oferty pracy, poradniki dotyczące rekrutacji, a także w zależności od specyfiki danego serwisu kreator CV, czy gotowe szablony dokumentów do pobrania.

Kolejno znalazły się:

  • osobiste kontakty/polecenia, które umożliwiły znalezienie pracy ( 60% ),
  • poszukiwanie za pomocą Google ( 50% )
  • oraz wyszukiwarki pracy * ( 44% ).

* Nie myl portali pracy z tzw. wyszukiwarkami pracy – w dalszej części tego opracowania zaprezentuję Ci różnicę pomiędzy nimi.

Polska na tle Unii Europejskiej

Wyniki dla całej Unii Europejskiej są dość podobne. Ponad połowa badanych, która poszukiwania pracy ma już za sobą, wskazała, że najpopularniejszą metodą znalezienia zatrudnienia są internetowe wyszukiwarki pracy ( 54% ).

Jako ciekawostkę powiem Ci, że drugą najpopularniejszą metodą poszukiwania wolnych stanowisk pracy w UE są tradycyjne ogłoszenia w gablotkach i na tablicach ogłoszeniowych. Wskazane zostały przez 46% osób, które już znalazły pracę, zaś wśród tych osób, które dopiero zamierzają jej szukać stanowią 51%.

Pewnie zastanawiasz się z czego może to wynikać, tym bardziej w dobie obecnych możliwości technologicznych? 😃

Na pewno duży wpływ ma na to pewien dystans, szczególnie osób starszych, które nie dowierzają ogłoszeniom online. Z jednej strony mogą być dla nich mało wiarygodne, a z drugiej strony kieruje nimi nieufność względem obecnych standardów rekrutacyjnych (chociażby przesyłanie mailowo dokumentów z danymi osobowymi ). Najprostszym powodem może być po prostu brak umiejętności, albo śmiałości, w obsłudze tego typu wyszukiwarek pracy.

Warto jednak pamiętać, że „każdy kij ma dwa końce” i wyszukiwarki również mają swoje minusy, ale o tym w kolejnej części.

Wyszukiwarki pracy – plusy i minusy z ich korzystania

Wyszukiwarki pracy - plusy i minusy z ich korzystania

Dostępne online wyszukiwarki pracy to dla jednych złoto, a dla innych (patrz powyżej) istne utrapienie. Oczywiście jak każda z metod poszukiwania pracy ma swoje „za uszami”.

Zacznijmy jednak od plusów:

  • Łatwa dostępność do dużego zbioru ofert pracy w jednym miejscu;
  • Szybkość wyszukiwania interesujących ogłoszeń;
  • Możliwość dostosowania ich do własnych preferencji, dzięki możliwości ich filtrowania (lokalizacja, wymiar pracy, rodzaj umowy, branża, stanowisko);
  • Duże serwisy pracy częściowo weryfikują pracodawców i agencje pracy, które umieszczają swoje zgłoszenia;
  • Możliwość znalezienia ofert pracy z całego świata, a także jej zawężenia do małego miasteczka, czy też poszerzenia na cały kraj;
  • Śledząc oferty pracy z domu można bez problemu samemu zweryfikować daną ofertę, wyszukując informacje o pracodawcy (warto sprawdzić jego wiarygodność np. w KRS-ie czy opinię o nim);
  • Możliwość porównania ofert pracy na tym samym stanowisku (warunki zatrudnienia, poziom wynagrodzenia, zakres obowiązków) – świetne źródło wiedzy przed nadchodzącą rozmową kwalifikacyjną.

Przejdźmy zatem do minusów wyszukiwarek pracy:

  • Trudność przebicia się ze swoją aplikacją w odpowiedzi na ofertę pracy;
  • Niektóre wyszukiwarki ofert pracy, które agregują ogłoszenia z różnych serwisów bez wcześniejszej weryfikacji, mogą prezentować ofert pracy od nie do końca sprawdzonych pracodawców (oszuści, wyzyskiwacze);
  • Bardzo różna jakość prezentowanych ofert pracy, od kompletnych ogłoszeń do dosłownie 2-3 zdań i podania numeru telefonu w celu kontaktu z pracodawcą.
  • Strata czasu dla osób, które do końca nie potrafią sprecyzować swoich preferencji. Tutaj polecam udanie się do agencji pracy lub najbliższego urzędu pracy.

Jak widzisz wyszukiwarki pracy to praktyczne narzędzie, które może bardzo pomóc w poszukiwaniach pracy. Jednak jak wszystko ma również pewne minusy, które jednak według mnie nie są dyskwalifikujące.

Przygotowałam dla Ciebie zestawienie największych i najbardziej efektywnych wyszukiwarek pracy. Sam zobacz, które z nich przypadną Tobie do gustu 😉

Wyszukiwarki pracy – zestawienie

Po krótkim wprowadzeniu do tematu wyszukiwarek pracy, ich popularności oraz użyteczności, przechodzimy do meritum naszego poradnika 😃

Szukanie zatrudnienia warto rozpocząć od sprawdzonych miejsc. Korzystanie zniewłaściwych serwisów, z podejrzanymi ofertami pracy, może w najlepszym wypadku doprowadzić do twojego zrażenia się do tej metody poszukiwania zatrudnienia. Zatem zaczynajmy!

Portale pracy

Portale pracy to duże serwisy rekrutacyjne, które poza bazą ofert pracy i wyszukiwarką oferują użytkownikom kompleksowe podejście do rekrutacji, od poradników o tym jak napisać swoje CV, list motywacyjny, poprzez kreatory dokumentów aplikacyjnych. Największe z nich „działające: na terenie Polski to:

Pracuj.pl

Pracuj.pl

Pracuj.pl to chyba najpopularniejszy serwis rekrutacyjny w Polsce, który rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. Na obecną chwilę gromadzi prawie 6,5 miliona zarejestrowanych użytkowników oraz 40 tysięcy rekruterów. Aktualna baza ofert pracy wynosi ponad 45 tysięcy, która może być filtrowana ze względu na: lokalizację (miasta, województwa), branżę, poziom stanowiska, wymiar pracy, wymagane języki czy inne (minimalne wynagrodzenie, czy oferty bezpośrednio od pracodawcy).

Poza wyszukiwarką pracy serwis oferuje raporty zarobkowe, analizę trendów na rynku pracy, szablony dokumentów rekrutacyjnych czy porady.

Aplikuj.pl

Aplikuj.pl

Aplikuj.pl zna każdy, kto aktywnie szuka zatrudnienia w internecie. Na chwilę obecną w serwisie znajduje się prawie 55 tysięcy ofert pracy z całej Polski i zza granicy. Poszukujący pracy mogą filtrować ogłoszenia ze względu na lokalizację, stanowisko, formę zatrudnienia czy też wynagrodzenie. Osoby zainteresowane pracą zdalną, bądź rekrutacją online również znajdą tam oferty dla siebie.

Aplikuj.pl to portal pracy, który poza wyszukiwarką ofert proponuje swoim użytkownikom porady rekrutacyjne, przygotowanie CV przy pomocy ich autorskiego kreatora CV czy mocno przydatny kalkulator wynagrodzeń.

Praca.pl

Praca.pl

Praca.pl  to jeden z największych portali pracy w Polsce, działający od 2004 roku. Serwujący zainteresowanym ponad 30 tysięcy ofert pracy miesięcznie. Można filtrować je pod kątem: lokalizacji (miasto i województwo), obszaru zawodowego (branża), ofert zagranicznych, ofert od pracodawców i z agencji pracy.

Poza tym w serwisie znajdują się porady rekrutacyjne, katalog pracodawców czy kalkulator wynagrodzeń.

InfoPraca.pl

InfoPraca.pl

InfoPraca.pl jak sami o sobie piszą są “internetową giełdą pracy”. Możliwe jest filtrowanie ofert ze względu na: lokalizację (miasto województwo, kraj – również oferty zagraniczne), branżę, minimalny poziom wykształcenia oraz wymiar etatu. Na obecną chwilkę serwis udostępnia ponad 15 tysięcy ofert pracy.

Jobs.pl

Jobs.pl

Jobs.pl istnieją na rynku od 1998 roku. Grupa portali branżowych, w których skład wchodzi m.in. portal dla kadry zarządzającej – Karieramanagera.pl czy serwis szkoleniowy – Szkolenia.com. Jasno zarysowany podział na oferty z Polski (możliwość filtrowania po mieście i województwie) i zagranicy. Udostępniają również dedykowaną wyszukiwarkę staży i praktyk. Obecnie ich baza wynosi ponad 13 tysięcy ofert pracy.

Europa.jobs

europa.jobs

Europa.jobs to serwis z ogłoszeniami o pracę z całej Unii Europejskiej. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że jest portalem pracy, gdyż poza aktualnymi ofertami zatrudnienia, można tutaj znaleźć poradniki na temat pracy i życia za granicą, a także przydatne informacje. Jakie? Dotyczące m.in.: zasiłków, zwrotu podatków, uznawania kwalifikacji w różnych krajach czy przepisów pracy.

Wracając do bazy ofert pracy to na chwilę obecną w serwisie znajduje się ponad 67 tysięcy pozycji z 36 krajów Europy (również z Polski). Można filtrować je ze względu na: lokalizację (kraj), branżę, formę zatrudnienia, wymiar pracy, wymagany język. Użytkownik może wybrać również oferty, w których nie jest wymagana znajomość języka obcego, bez doświadczenia zawodowego, a także bez wymaganego CV.

GazetaPraca.pl

GazetaPraca.pl

GazetaPraca.pl to serwis należący do grupy Agora. Od 2016 roku bardzo ściśle związany z serwisem rekrutacyjno-społecznościowym GoldenLine.pl, którego większość akcji należy do Agory. Ten zabieg, jak to określił serwis SpidersWeb.pl, czyli „skuteczne połączenie serwisu GazetaPraca.pl, skierowanego do kandydatów aktywnie poszukujących pracy oraz serwisu rekrutacyjno-społecznościowego GoldenLine.pl, który specjalizuje się w rekrutacji kandydatów pasywnych (…)” znacznie wzmocni ich pozycję na rynku rekrutacyjnym w Polsce. Obecna baza ofert pracy w Polsce nie jest powalająca i wynosi tylko ponad 2 600 ogłoszeń. Filtrowanie: lokalizacja, branża, typ pracy.

PracaTobie.pl

PracaTobie.pl

PracaTobie.pl to portal z ogłoszeniami o pracę. Możemy przeczytać, iż serwis udowadnia, że praca jest i pracodawcy w dalszym ciągu poszukują wykwalifikowanych pracowników. Obecnie baza ofert pracy to ponad 8 tysięcy pozycji. Można filtrować je względu na kategorię (branżę), lokalizację (oferty z Polski i za granicy), a także wybór ogłoszeń bezpośrednio od pracodawców, agencji pracy i tylko praktyki.

Ogido.pl

Ogido.pl

Ogido.pl to serwis z ofertami pracy, który pomimo krótkiego stażu może pochwalić się bogatą pulą ogłoszeń o pracę – ponad 10 500. Są to zarówno oferty z Polski, jak i z zagranicy – głównie dotyczące pracy w Niemczech. Można filtrować je również ze względu na branżę, wymiar pracy, język oraz wynagrodzenie.

Ponadto portal jest stałym uczestnikiem organizowanych targów pracy, udziela patronatu medialnego wielu wydarzeniom, a także z ciekawostek…jest sponsorem drużyny piłki ręcznej Gwardia Opole.

Szukampracy.pl

Szukampracy.pl

Szukampracy.pl to wyszukiwarka ofert pracy i portal rekrutacyjny w jednym. Kandydat poszukujący zatrudnienia ma na wyciągnięcie ręki ponad 8 500 ofert pracy, które może filtrować ze względu na obszar zawodowy, jak i zawężać do określonej lokalizacji. Są to zarówno propozycję z Polski, jak i zagranicy (dużo ofert dotyczących pracy w Norwegii!)

Pracodawcy również się tutaj odnajdą 🙂 Mogą stworzyć swój profil, dodawać oferty pracy, a w celu lepszego doboru kandydatów mają możliwość tworzenia pytań preselekcyjnych.

Serwisy ogłoszeniowe

Serwisy ogłoszeniowe od kilku lat są w czołówce najczęściej odwiedzanych serwisów przez polskich internautów. Jak wynika z badań Gemius/PBI za kwiecień 2019 rok OLX.pl plasuje się na 10 miejscu wśród najczęściej odwiedzanych serwisów zarówno na mobile’u, jak i na laptopach i komputerach osobistych. Dziennie korzysta z niego ponad 2,5 mln osób. Średni spędzony czas to ponad 15 minut. Wyprzedza on takie serwisy jak: gazeta.pl czy chociażby fakt.pl.

Gumtree.pl

Gumtree.pl

Gumtree.pl to portal darmowych ogłoszeń internetowych. Uruchomiony w 2000 roku jako lokalny londyński serwis ogłoszeniowy i społecznościowy (Gumtree.com). Po 2004 roku na fali sukcesu londyńskiej wersji, wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz naturalnego ukłonu w stronę Polaków, którzy wyjechali na Wyspy, albo właśnie z nich wrócili, powstała obecna wersja serwisu. Stała się łącznikiem pomiędzy powracającymi emigrantami, a społecznością w Polsce. Obecnie jest dostępnych ponad 12 tysięcy ofert pracy, które można filtrować ze względu na:lokalizację, branżę, oferty od pracodawców oraz agencji pracy, rodzaj pracy, rodzaj umowy.

OLX.pl

OLX.pl

OLX to serwis ogłoszeniowy, znany pod tą nazwą od 2014 roku. Wcześniej nazywał się tablica.pl (powstał w 2006 roku i należał do Grupy Allegro). Możliwość filtrowania: lokalizacja (Polska), branża, typ umowy, wymiar pracy, specjalne wymagania (status studenta, orzeczenie o niepełnosprawności), kadra kierownicza. Obecnie dysponuje bazą ponad 111 tysięcy ofert pracy.

Wyszukiwarki ofert

Wyszukiwarki ofert agregują oferty pracy z mniejszych i większych serwisów pracy. Linki pochodzą zarówno z popularnych portali pracy, jak i ze stron pracodawców. Tym co w większości je wyróżnia to dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większa liczba ofert pracy w porównaniu do omawianych w pierwszej części serwisów rekrutacyjnych.

Adzuna.pl

Adzuna.pl

Adzuna to wyszukiwarka ofert pracy uruchomiona w 2011 roku, przeszukująca setki stron z ofertami pracy. Jak sami o sobie piszą „chcą być najbardziej obfitą w wyniki witryną do wyszukiwania ofert pracy w Internecie”, stąd też nazwa Ad-Zuna (w wielu językach afrykańskich „zuna” oznacza obfitość). Aktualnie baza ofert pracy wynosi ponad 160 700 pozycji z Polski. Możliwości filtrowania: lokalizacja, branża, firma, rodzaj umowy, wymiar pracy.

Poza tym w serwisie publikują porady oraz raporty z rynku pracy dotyczące m.in. takich zjawisk jak: jawność zarobków w ofertach pracy czy nawiązywanych romansów w pracy.

Indeed.com

Indeed.com

Indeed.com to światowy lider w branży rekrutacyjnej. O jego popularności świadczą liczby, którymi „chwalą się” na swojej stronię. Ponad 250 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie na całym świecie, prawie 200 tysięcy ofert pracy z Polski, tygodniowo pojawia się prawie 30 tysięcy nowych ofert pracy. Robi to wrażenie, prawda? 😃

Poza tym na łamach serwisu można znaleźć opinie o pracodawcach z całego świata.

Careerjet.pl

Careerjet.pl

Careerjet.pl to obszerna baza ofert pracy (obecnie prawie 180 tysięcy ofert pracy z Polski) pochodzących z portali pracy, stron firm, agencji zatrudnienia i pośrednictwa pracy.

Jooble

Jooble

Jobble to strona stworzona w jednym celu, aby każdej osobie poszukującej zatrudnienia pomóc znaleźć „godną pracę”. Agregator ofert pracy – obecnie ponad 130 tysięcy aktualnych pozycji z ponad 5 200 stron pracy w Polsce. Możliwości filtrowania: lokalizacja, stanowisko, rodzaj pracy, wynagrodzenie.

Praca.money.pl

Praca.money.pl

Praca.money.pl to serwis skierowany do osób poszukujących pracy na stałe, jak i pracy dodatkowej. Obecna baza to prawie 60 tysięcy ofert pracy.

Specjalistyczne wyszukiwarki ofert pracy

Pisząc o specjalistycznych wyszukiwarkach ofert pracy mam na myśli te serwisy, które swój content oraz oferty pracy kierują do ściśle określonej grupy osób.

Praca.dojczland.pl

Praca.dojczland.info to giełda pracy, w której znajdziesz aktualne oferty pracy z całych Niemiec skierowane dla Polaków. Możesz je wertować ze względu na branżę oraz konkretną lokalizację. Ogłoszenia o pracę można filtrować również ze względu na wysokość miesięcznej pensji czy stawkę godzinową.

Wyszukiwarka ofert pracy jest częścią serwisu Dojczland.info — znajdziesz tutaj kompleksowe informacje dotyczące niemieckiego rynku pracy.

Kiwijobs.pl

Kiwijobs.pl to serwis skierowany do poszukujących pracy w gastronomii, obsłudze klienta, na recepcji, w sklepach i na magazynach. Znajdują się tu również ciekawe oferty pracy dla kurierów czy kierowców. Serwis stawia na szybką rekrutację, bez zbędnych dokumentów — jedynie najważniejsze informacje potrzebne konkretnemu pracodawcy.

Oferty pracy prezentują unikalne informacje, takie jak: typ umowy, benefity czy lokalizację. Ogromną zaletą jest podana przy każdej ofercie stawka godzinowa i możliwość filtrowania ofert po wynagrodzeniu!

Poloniusz.pl

Poloniusz.pl

Poloniusz.pl jeden z największych serwisów internetowych, skupiających pracodawców oferujących pracę poza granicami Polski oraz kandydatów, którzy poszukują zatrudnienia za granicą. Od 2016 roku oferują również oferty pracy z Polski. Obecna baza ogłoszeń jest na poziomie ponad 270 tysięcy pozycji.

FACHPRACA.PL

Fachpraca.pl

FACHPRACA.PL to specjalistyczny portal pracy dla pracowników fizycznych, fachowców w swojej dziedzinie. Skierowany jest do osób z wykształceniem zawodowym i technicznym, które poszukują zatrudnienia.

Oferty dotyczą pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą – znajdziesz tutaj również propozycje pracy bez znajomości języka obcego oraz dla par.

Absolvent.pl

Absolvent.pl

Absolvent.pl to serwis skierowany głównie do studentów i absolwentów, oferujący wyselekcjonowane oferty pracy, staży i praktyk. Obecnie w ilości prawie 4 tysięcy. Co ciekawe, serwis dwa razy w roku organizuje swoje własne targi pracy w różnych miastach Polski – Absolvent Talent Days.

Werbeo.pl

Werbeo.pl

Werbeo.pl to portal pracy dla osób niepełnosprawnych, „gwarancja legalnej i bezpiecznej pracy”. Dedykowany osobom z lekkim, umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Ich misją jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością. Obecnie w serwisie znajduje się około 70 ofert pracy.

LinguaJob.pl

LinguaJob.pl

Linguajob.pl to portal pracy dla specjalistów językowych. Ciekawostką jest to, że na stronie można skorzystać z możliwości (odpłatnej!) przetłumaczenia CV na dowolny język, a także skorzystać z kreatora swojej kariery (poczynając od utworzenia dokumentu aplikacyjnego, poprzez spotkanie z Coachem Kariery i pracą nad swoim brandem, aż po wersję premium – audyt swojej kariery). Oferty możesz wyszukiwać ze względu na język, którym posługujesz się, lokalizację (Polska i zagranica) oraz branżę.

Mamopracuj.pl

Mamopracuj.pl

Mamopracuj.pl to przede wszystkim serwis dla kobiet, mam. Jak piszą o sobie same autorki, wspierają zawodowo kobiety proponując im „oferty przyjazne mamom”. A jak wiadomo zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy życiem zawodowym, a macierzyństwem i życiem rodzinnym, to prosta recepta na spełnienie każdej mamy 😃

Ogłoszenia o pracę można filtrować ze względu na lokalizację (cała Polska, bądź konkretne województwo) oraz wymiar pracy. Aplikując na dane stanowisko, warto powołać się na portal MamoPracuj.pl.

Podsumowanie

Dopłynęliśmy do brzegu!

Mam nadzieję, że przygotowany przeze mnie poradnik dotyczący wyszukiwarek ofert pracy będzie dla Ciebie przydatny 😃

Dostrzeżenie plusów tego kanału, pozwoli Ci otworzyć się na propozycje pracy, których możliwe, że nie znalazłbyś w urzędzie pracy, czy chociażby na LinkedIn. Analiza ofert pracy, które dostosowane są pod twoje kryteria, to również świetna okazja do rozeznania się w sytuacji na rynku pracy, w branży, która jest dla Ciebie istotna.

Wyszukiwarki ofert pracy to miejsca, które na pewno dobrze wziąć pod uwagę, ponieważ dają bardzo dużo możliwości. I tu, warto kierować się zdrowym rozsądkiem i podchodzić do każdej propozycji indywidualnie.

Powodzenia! 😃

Gratulacje! Dotarłeś do końca!

To nie powód, aby się rozstawać. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz skorzystać z naszego Kreatora CV, za pomocą którego przygotujesz perfekcyjne CV!

Spodobał Ci się ten poradnik?

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli ocenisz go na 5 gwiazdek

Średnia 4.5 (14 ocen)

Joanna Ryś

Joanna Ryś

Specjalista ds. sourcingu

Joanna Ryś

Specjalista ds. sourcingu

Joanna posiada 8-letnie doświadczenie w branży rekrutacyjnej, a obecnie pracuje jako Główny Strateg do spraw Sourcingu w obszarze EMEA w firmie HAYS. Microsoft, Rolls Royce Aerospace, Abbott, AB Inbev to kilka firm z portfolio klientów...z którymi współpracowała, a do jej zadań należy definiowanie strategii pozyskiwania kandydatów w Europie, samodzielne zaradzanie narzędziami rekrutacyjnymi, monitorowanie stopy zwrotu inwestycji, wdrażanie inicjatyw z obszaru Employer Branding do procesów rekrutacyjnych oraz analiza danych. Dzielenie się wiedzą i dyskusje na temat pracy z kandydatami są jej pasją, dlatego chętnie tworzy nowe programy szkoleniowe, prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych, organizuje warsztaty ze studentami krakowskich uczelni, pracownikami swojej firmy i wolnymi słuchaczami wywodzącymi się z różnych organizacji społecznych. Pasjonatka gier komputerowych i zagadnień socjoekonomii.