Zapewne nieraz zastanawiałeś się, jak napisać CV, które będzie skuteczne. Bogate doświadczenie zawodowe, różnorakie umiejętności, to według Ciebie klucz do sukcesu? Zapewne masz w tym sporo racji. Jednakże to nie wszystko. Analiza tysięcy CV pozwoliła mi wydobyć z nich to, co w CV najważniejsze. Chcesz wiedzieć co zrobić, aby to właśnie Twoje Curriculum vitae zostało dostrzeżone? Dzięki mojemu poradnikowi zrozumiesz, jakie praktyki są wskazane, a czego lepiej unikać podczas przygotowania wzoru CV.
W poniższym artykule pokażę Ci wskazówki, które pomogą Ci napisać perfekcyjne CV. Zanim przystąpisz do tego, musisz wiedzieć pare rzeczy, o których nie wiedzą wszyscy. A które gwarantują sukces!
Tak naprawdę, wszystko to, co chciałbyś widzieć o tym, jak napisać CV znajduje się tutaj. W tym właśnie poradniku. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do zapoznania się z poruszonymi w artykule tematami:
Na początku zacznę od tego, do kogo skierowany jest ten przewodnik – jak napisać perfekcyjne CV
Następnie, przybliżę Ci zasadę 6 sekund i pierwszego wrażenia.
Potem opowiem Ci czym wyróżnia się efektywne i efektowne CV?
Dalej, zastanowimy się wspólnie czy jest coś takiego jak jedno uniwersalne CV. Czy jest sens dostosowywania go do poszczególnych ofert pracy?
W tym rozdziale skupimy się na dobrych praktykach wykorzystywanych przy pisaniu CV. Jak skutecznie przekazywać niektóre informacje rekruterom
Wreszcie wprowadzę Cię w temat sekretnej „broni” jak napisać CV.
Na koniec zostawiam temat tego, co rozprasza pracodawcę podczas czytania CV. Tym razem o złych praktykach.
Pewnie na większość pytań chciałbyś poznać odpowiedź. Prawda?
Zapraszam do czytania dalszej części tego poradnika.Po obszernej lekturze tego poradnika, nie będziesz miał cienia wątpliwości jak napisać CV, które pokochasz!
No właśnie, do kogo skierowane są moje słowa? Myślę, że do wszystkich , którzy poszukują pracy!
Zapewne trafiłeś tutaj, ponieważ chcesz się dowiedzieć jak napisać CV. Takie CV, które będzie nie tylko posiadało wszystkie niezbędne elementy. Ale także mające pewien błysk, wyróżniający je spośród wszystkich napływających aplikacji. O podstawach pisania CV pisałam w poprzednim poradniku. Jeśli jesteś nowicjuszem pisania CV, to zacznij od tego właśnie poradnika.
W tym artykule pełniej rozwinę ten temat. Chcę kompleksowo poruszyć zagadnienia związane z pisaniem CV. Tak, żebyś nie miał już cienia wątpliwość co, gdzie i jak powinieneś pisać w swoim CV 😃
W poprzednim przewodniku skupiłam się na pewnych podstawach i niezbędnych elementach CV. Pokrótce zaprezentowałam podstawowy szablon CV. Opisałam w nim jak napisać CV, zgodnie z powszechnymi standardami. Nieznajomość ich mogłaby już na wstępie zdyskwalifikować Cię w oczach rekrutera.
Mam nadzieję, że ten etap masz już za sobą?
Jeśli TAK, to musisz poznać teraz pewne mechanizmy i tricki. Po co? Po to, aby Twoje CV nie było tylko jednym ze stu nadesłanych Curriculum vitae. Ale takim, które rekruter odłoży na stosik „zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną” 😃
Gotowy? No to zaczynamy! Czytaj dalej, jak napisać CV, które działa!
Wiesz czym rekruterzy kierują się najpierw podczas analizy CV?Pierwszym wrażeniem!Nie wiem, czy słyszałeś, ale właśnie ok. 6 sekund trwa wstępna selekcja nadesłanych CV. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale tak właśnie jest!
Jak w takim razie wypaść dobrze już na starcie? Jak napisać CV, które przejdzie test pierwszych 6 sekund?
Przede wszystkim musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
Po pierwsze. Trzymaj się określonego układu CV (pisałam o nim w poprzednim artykule ).
Po drugie. Nie zapomnij o umieszczeniu swoich danych, aktualnego zdjęcia i stopki z tzw. ” klauzulą poufności „.
Po trzecie. Tuż pod nazwiskiem napisz swój skrócony opis. Najczęściej jest to jedno zdanie, które najlepiej przedstawi Ciebie i Twoje umiejętności.
Po czwarte. Nie „pompuj” sztucznie swojego CV.Jeśli nie masz bogatego doświadczenia zawodowego, postaraj się je zamknąć na jednej stronie A4. Długość CV dostosuje do swojego doświadczenia zawodowego.
Po piąte. CV musi być schludne i czytelne. Wprowadź do niego kolorystyczne wstawki. Może warto skorzystać z kreatora CV? Lub gotowego szablonu CV?
Pisząc CV musisz mieć na uwadze te podstawowe zasady pisania dobrego Curriculum vitae. O jednym z nich chciałam napisać Ci więcej w kolejnej części
Złota zasada – pamiętaj, żę pierwsze wrażenie jest tylko jedno!
Jeżeli nie, to już na wstępie dodam, że to bardzo istotna informacja z Twojego punktu widzenia.
Zdajesz sobie sprawę, że przeciętny rekruter ma do przejrzenia kilkadziesiąt, jak nie kilkaset CV? Musisz mi uwierzyć na słowo, że tak jest.
Jak wynika z badańprzeprowadzonych przez Nielsen Norman Group ich wzrok kieruje się wpierw na górę i poziomo skanuje tekst ku prawej stronie. Tworzy się góra litery F. Następnie przesuwa się w dół i również przesuwa wzrok wzdłuż tekstu, ta linia jest jednak zdecydowanie krótsza. Kolejno pobieżnie czyta tekst znajdujący się po lewej stronie pionowo.
Tym samym jak widzisz tworzy się litera F!
Zastanawiasz się teraz, jakie to ma znaczenie? A no takie, że w swoim CV powinieneś zastosować dwa tricki. Tak, aby rekruter spędził nad Twoim CV nieco więcej niż 6 sekund.
Jak napisać CV, które oprze się tej zasadzie? Czytaj dalej!
Po pierwsze. Po lewej stronie podaj najbardziej istotne informacje o Tobie.
Po drugie. W tekście pogrub informacje, które spodobają się rekruterowi. Tym samym przyciągniesz do nich wzrok rekrutera. Tylko nie przesadzaj z tym zabiegiem, co za dużo, to..za mało skuteczne 😃
Jak widzisz pierwsze wrażenie, podobnie jak w życiu codziennym, może mieć ogromne znaczenie. Na Twoje szczęście jesteś tutaj ze mną, aby dowiedzieć się o tym wcześniej. A co za tym idzie, odmienić bieg wydarzeń.
Zobacz na ilustracji poniżej, jak wzrok rekrutera podąża za Twoim CV.
Przygotuj się przed pisaniem CV i zastosuj do moich wskazówek. W momencie wpłynięcia CV do rekrutera, nie będziesz w stanie już nic zrobić. Poznałeś już sposób patrzenia rekruterów na CV. Teraz opowiem Ci jak napisać CV, żeby były tak efektowne jak i efektywne.
Rekruter patrz na CV jakby przez szablon litery „F”. Postaraj się w tych miejscach ulokować kluczowe informacje
Czy pisząc CV zastanawiałeś się kiedyś czy jest ono efektywne?
Pewnie tak! Chociaż pewnie wtedy mogłeś użyć stwierdzenia skuteczne. Miarą efektywności CV, najpewniej będzie telefon od rekrutera z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, a summa summarum zatrudnienie.
Jeżeli jednak nie było to Twoje pierwsze CV, to coś musiało pójść nie po Twojej myśli. W końcu czytasz mój poradnik 😃 Jak napisać CV, żeby więcej tutaj nie zaglądać? 😃
Chociaż często mylona jest ze sobą efektywność i efektowność, to nie są to synonimy. Efektowne CV to takie, które swoją formą, zrobi wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Przyciągnie jego uwagę. Efektywne CV z kolei musi spełnić swoje zadanie!
Wiele osób poszukujących pracy popełnia podstawowy błąd. Wysyła jedno i to samo CV do dziesiątek firm.
Liczyłeś na sukces wysyłając jedno i to samo CV do tak wielu miejsc? W kolejnym rozdziale nieco więcej opowiem Ci o uniwersalnym CV, czy coś takiego ma racje bytu.
Wróćmy jednak do efektywnego CV.
Jak napisać CV, aby było skuteczne?
Przede wszystkim, odpowiedz na potrzeby pracodawcy. W ogłoszeniu o pracę rekruter dzieli się z Tobą wymaganiami, których od Ciebie oczekuje. Nie kombinuj i nie koloryzuj. Jeżeli takowych nie posiadasz, to widocznie dana oferta nie jest dla Ciebie.
Opieraj się na faktach, datach i liczbach. Jeżeli masz na swoim koncie liczne sukcesy, pochwal się nimi.
Nie używaj potocznych sformułowań, których jest w bród w gotowych wzorach CV.
Posługuj się specjalistycznym słownictwem ze swojej branży. Nie bój się tego!
Zamiast zwykłego opisu kandydata, pokuś się o napisanie swojego celu zawodowego w tej firmie.
Na koniec, zapoznaj się z zamieszczonym powyżej rozdziałem „Pierwsze wrażenie”. Znajdziesz w nim wszystkie pozostałe instrukcje do tego, jak napisać skuteczne CV.
Twoje CV musi być efektywne. Chyba nie piszesz go, bo lubisz je pisać? Traktuj napisanie CV, jak solidny sprawdzań!
Dobrze. Jeżeli już wiesz czym jest efektywne CV, przejdziemy dalej.
Curriculum vitae, które zaciekawi rekrutera od pierwszego spojrzenia, właśnie efektowne CV.
Zazwyczaj mówi się o nim tak w kontekście oryginalności, ale również perfekcji. Bowiem efektowne to nie zawsze „dziwne”.
Zatem jakie?:
Zadbane. Na pewno schludne i estetyczne.
Czytelne. Czyli trzymające się określonego schematu pisania CV.
Adekwatne. To znaczy dostosowane do branży, w której aplikujesz.
Wyróżniające się. Eksperymentuj z czcionką, tłem, kolorem czy zdjęciem, jeżeli aplikujesz na stanowiska kreatywne.
Nowoczesne. Podążaj za nowościami, ponieważ będzie to dobrze widziane przez pracodawcę. Nie bój się łamać utartych banałów, jeżeli masz na nie ciekawy pomysł. (czytaj więcej o trendach w pisaniu CV).
Dalej nie masz pomysłu na to, jak napisać CV, które nie będzie sztampowe? Skorzystaj z gotowych szablonów albo kreatora CV 😃
Musisz jednak liczyć się z tym, że ktoś, podobnie jak Ty, skorzysta z tego samego gotowego wzoru CV.
Myślę, że dostrzegasz już różnice pomiędzy efektywnym a efektownym CV. Na samym początku może wydawać się to skomplikowane, jak połączyć jedno z drugim. Jednak uwierz – da się 😃
Przejdźmy zatem do kolejnego rozdziału o uniwersalności CV, które jest pewnym zaprzeczeniem tego co powyżej. Jednak, które można świetnie wykorzystać!
Z własnego doświadczenia wiem, że rekruterzy otrzymują w głównej mierze tzw. uniwersalne CV.
Takie, które masowo zostało wysłane do różnych firm, nawet z różnych branż.
To zdecydowanie duży błąd! Nie warto pisać jednego CV i wysyłać je do dajmy na to 15-20 firm.
Liczysz na odzew? Myślę, że z tym może być różnie. Zdecydowanie lepiej postawić na jakość, niż ilość.
Przygotuj się do napisania skutecznego CV.
Spraw, aby odpowiadało na potrzeby tego konkretnego rekrutera. Taka osoba dobrze wie, czy napisałeś je jako odpowiedź na to ogłoszenie o pracę.
Analiza oferty pracy oraz postawienie na konkretne umiejętności, które będą docenione w danej firmie, będzie Twoim kluczem do sukcesu.
Zastanawiasz się teraz pewnie, do czego można wykorzystać tytułowe Curriculum vitae? Tak naprawdę „bogate” uniwersalne CV może być świetną bazą do dalszej pracy.
Zbierz w jedno miejsce wszystkie swoje:
osiągnięcia,
certyfikaty,
umiejętności,
zainteresowania
Miej je przed oczami, a następnie dopasuj poszczególne elementy do kolejnych CV, listu motywacyjnych.
Będzie to też wspaniała „ściąga” przed rozmową kwalifikacyjną.
Coś takiego, jak „uniwersalne CV” w praktyce nie istnieje. Jeśli chcesz, by Twoje CV odniosło sukces, myśl o „dedykowanym CV”!
W kolejnych częściach tego poradnika dowiesz się, jakie stosować praktyki, a także czego wystrzegać się.Tak, aby już na wstępie nie pogrzebać swoich szans. Jak napisać CV, by otrzymać wymarzoną pracę?
Zdajesz sobie sprawę, że podczas pisania skutecznego CV, można popełnić wiele błędów? Niekoniecznie nie umieszczając istotnej informacji o sobie, ale umieszczając ją źle. Masz mętlik w głowie? Niepotrzebnie!
Wieloletnie doświadczenie, które posiadam w pracy z ludźmi, nauczyło mnie jednego – mów konkretami. Wtedy nie tylko zostaniesz zrozumiany, ale również uzyskasz to, czego oczekujesz 😃
Jak napisać CV, by każda jego sekcja nie miała typowych błędów?
Zaczniemy od początku czyli od doświadczenia zawodowego. Zapraszam do lektury!
W przypadku doświadczenia zawodowego w CV możemy wyszczególnić kilka ciekawych praktyk, które spodobają się rekruterowi.
Zatem, jak napisać CV, by odpowiednio zaakcentować doświadczenie zawodowe?
Zobacz te kilka dobrych praktyk:
Podaj tylko 2-3 ostatnio zajmowane stanowiska. Dobrze by było, gdyby w jakimkolwiek stopniu były powiązane z ofertą pracy, na którą aplikujesz.
Nie zapomnij podać pełnej nazwy stanowiska. Dla przykładu:
Nie pisz tylko„Account”.
Zamiast tego napisz:„Account Manager” labo „Account Executive”.
Bardzo istotne jest to, jak długo i w jakim okresie piastowałeś określone stanowisko. Niestety częsta zmiana pracy, nie świadczy o Tobie dobrze.
Co innego stanowiska! Awanse są jak najbardziej mile widziane 😃
Tym samym w CV wyszczególnij w jakich latach (+miesiąc) pracowałeś na określonych stanowiskach. Niestety kandydaci mają skłonność do zawyżania swojego doświadczenia zawodowego na danym stanowisku.
Koniecznie napisz pełną nazwę firmy.
Pod zajmowanym stanowiskiem koniecznie wymień kilka kluczowych obowiązków.
Zadbaj o ich prezentacje.
Zobacz te kilka dobrych przykładów. Pokazuje w nich, jak poprawnie opisywać doświadczenie zawodowe.
Jeżeli chcesz napisać:
"Zarządzałem teamem"
Zmień to na:
"Zarządzałem 7-osobowym teamem, którego praca była ściśle związana z działem kreatywnym"
Następnie zamiast pisać:
"Sprzedaż internetowa"
napisz:
"Kierowałem sprzedażą internetową firmy, której obroty w ostatnich latach zwiększyły się o 150%"
Albo zamiast:
"Organizacja stoiska na targach kosmetycznych"
napisz:
"Przygotowanie koncepcji stanowiska na targach kosmetycznych, za które w 2017 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Magazynu GoodLook"
Mogę takich przykładów przywoływać w nieskończoność. Wszystkie oczywiście z życia wzięte 😉
Pisząc CV dobrze przemyśl swoje doświadczenie zawodowe.
Nie wypisuj swoich wszystkich obowiązków. Skup się na tych najbardziej istotnych. Przede wszystkim na tych, które mogą być cenne dla przyszłego pracodawcy.
Dzięki takiej formie przedstawienia swoich obowiązków, na pewno wyróżnisz się od innych kandydatów.
Jeżeli masz na swoim koncie osiągnięcia, to czemu się nimi nie pochwalisz? 😃
Pisząc o doświadczeniu zawodowym w CV można popełnić mnóstwo błędów. Unikaj ich! Wyłóż rekruterowi historię swojego zatrudnienia, jak na tacy!
Wspominałam już o tym. Na wykształceniu rekruter obecnie skupia się nieco mniej.
Dlatego zaskocz go! Czym? Mam na to kilka pomysłów:
Jeżeli ukończyłeś studia, dodatkowo dwustopniowe, to rozdziel te informacje w Curriculum vitae. Tak, jak na przykładzie poniżej.
Pisałeś pracę magisterską, która eksplorowała temat marketingu internetowego na przykładzie blogów parentingowych? Aplikujesz do agencji reklamowej? Koniecznie o tym napisz. W oczach rekrutera kandydat, który nie tylko chce pracować w danej firmie, ale na dodatek pasjonuje się tym, jest na wagę złota.
Piszesz swoje pierwsze CV? Nie posiadasz jeszcze doświadczenia zawodowego? Koniecznie nadmień o ukończonym liceum czy technikum.
W innym przypadku, nie umieszczaj takiej informacji. Jest ona całkowicie zbędna i jedynie zajmuje miejsce w CV. A przecież możesz wykorzystać je lepiej, prawda?
Przykład wykształcenia dwustopniowego w CV
Okres
Wykształcenie
2003-2006
Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań (studia licencjackie) kierunek: Ekonomia
2006-2008
Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań (studia magisterskie) kierunek: Ekonomia, specjalizacja: Ekonomika pracy i zarządzanie kadrami
Rozprawiliśmy się z wykształceniem. Bierzemy teraz na warsztat sekcję „Umiejętności”.
Żyjemy w czasach, gdzie wykształcenie nie jest jedynym gwarantem dobrze płatnej pracy. Mimo to nie bagatelizuj tej sekcji w swoim CV. Podkreśl dobrze, to jakie szkoły, uczelnie i kursy kończyłeś
Podobnie jak w obowiązki na zajmowanym dotychczas stanowisku, umiejętności są bardzo istotne dla pracodawcy. Lepiej skupić się na kilku, ale rozwinąć je.
Jak napisać CV, by dobrze podkreślić swoje umiejętności?
Wyboldujswoje najlepsze umiejętności.
Nie pisz ogólnie, ale zasyp rekrutera konkretami. Na przykład:
Przykład #1:
NIE:bardzo dobra znajomość języka angielskiego
TAK:znajomość języka angielskiego w stopniu C1
Przykład #2
NIE:znajomość MS Excel
TAK:ukończenie zaawansowanego kursu MS Excel (raportowanie, analiza, tabele przestawne, makra)
Nie czujesz się w czymś mocny, ale stanowi to Twój atut, napisz o tym. Może znasz język niemieckitylko pobieżnie, ale nie miałeś kłopotów z komunikowaniem się w tym języku podczas wyjazdu na Erasmusa.
Pamiętaj, że także te cechy/umiejętności powinieneś zaakcentować w swoim CV:
zdolności interpersonalne
komunikatywność
zarządzanie zasobami ludzkimi
umiejętność pracy w warunkach niestandardowych
terminowość
punktualność
i wiele wiele więcej…
Bardzo często tuż przy umiejętnościach, wymienia się osiągnięcia. Jeżeli takowe posiadasz, również o tym napisz.
Jeśli chcesz uczynić z sekcji z tej części swojego CV prawdziwy „majstersztyk”, to odsyłam Cię do mojej publikacji o umiejętnościach w CV. W sposób kompleksowy dowiesz się z niej, jak prezentować swoje kompetencje miękkie i twarde, by trafiały one do rekrutera.
Znam wiele przypadków, kiedy kandydat nie posiadał odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Posiadał za to ciekawe umiejętności, których pracodawca obecnie oczekiwał. Nie zaniechuj wypisywania swoich „dodatkowych” umiejętności w CV.
Zainteresowania to wbrew pozorom istotny element CV. Reruterzy chcą wiedzieć, czym się zajmujesz poza pracą. Jak napisać CV, by wymienione umiejętności stanowiły wartość dodaną?
W przypadku zainteresowań możesz pozwolić sobie na dowolność, jednak z pewnymi wyjątkami:
Staraj się wystrzegać wzmianek o kontrowersyjnych zainteresowaniach. Nie wiesz kto będzie trzymał Twoje Curriculum vitae.
Raczej unikaj takich utartych fraz jak: książki, film, sport.
Zamień to na: jazda konna, piłka nożna, kino francuskie.
Jeżeli namiętnie czytasz książki lub prasę branżową, nie pomijaj tego. Jest to Twój bardzo duży atut!
Nie wstydź się swoich zainteresowań. Możliwe, że Twój przyszły pracodawca również jest miłośnikiem kotów i chętnie bierze udział w ich wystawach.
Na sam koniec pozostawiłam dla Ciebie tajną broń. Taką o której nie wie ponad 90% kandydatów. Może ona zadecydować o Twoim sukcesie na tym etapie rekrutacji.
Głodny wiedzy? Przejdźmy zatem do kolejnej części!
Niby wydaje Ci się, że to nic wielkiego. Myślisz, że takie coś nie jest istotne, albo to samo można napisać w liście motywacyjnym?
Pewnie, że można! Ale jaką masz pewność, że rekruter po przeglądnięciu Twojego CV, zabierze się za czytanie listu motywacyjnego? Tak naprawdę żadną.
Biorąc jednak pod uwagę, że będziesz nielicznym, który posiada takowe w swoim CV. Wykorzystaj to jak najlepiej.
Jest kilka szkół, które traktują o tym. Popularne są 2 formy:
Opis w formie jednego zdania:
Kreatywny kucharz dbający o smak i piękny wygląd podawanego dania
Oraz dłuższy na 2,3 zdania:
Kucharz z 4-gwiazdkowej restauracji z pięcioletnim doświadczeniem. Specjalizujący się w kuchni japońskiej.
Wydaje mi się, że nie ma to większego znaczenia, którą formę wybierzesz. Ważne, żebyś wybrał którąkolwiek!
Jeśli jednak zamierzasz „lać wodę” w trzech zdaniach, lepiej wtedy skoncentrować się na jednym. Wybierz swoje najlepsze cechy, które urzekną rekrutera.
Zdarza się również, że zamiast opisu kandydata, znajduje się wzmianka o celach zawodowych. Jest to dość ciekawe, szczególnie w branżach, gdzie konkurencja jest mocna. Tak naprawdę, pracodawca zatrudniając Ciebie, będzie wiedział na co może liczyć i na ile Cię stać.
Już od Ciebie zależy, którą formę opisu kandydata wybierzesz.
Pamiętaj, że zdecydowanie warto wykorzystać tą tajemną broń 😃
Wiesz już jak napisać Cv, by wyzwolić jego ukrytą moc. Teraz weźmiemy na tapetę to, co możesz w swoim CV zrobić źle.
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego rekruterzy odzywają się tak rzadko?
Spędziłeś dużo czasu na przygotowaniach, rozesłałeś kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt CV, a telefon nadal milczy?Jesteś zrezygnowany, a widmo braku pracy nie daje Ci spać?
Znasz taką sytuacje?
Jeżeli na większość z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że świetnie trafiłeś.
Gwarantuje Ci, że dzięki wskazówkom z tego poradnika, podobna sytuacja już się nie powtórzy 😃
Powiem Ci teraz jak napisać CV, żeby uniknąć typowych błędów.
zła forma dostarczenia CV do rekrutera (np. w ogłoszeniu rekruter prosi, aby CV przesyłać poprzez formularz rekrutacyjny lub na konkretny adres mailowy, a Ty wysyłasz pocztą)
Mam nadzieję, że pisząc swoje CV, będziesz unikał złych praktyk. Wiem, że błędy mogą przytrafić się każdemu z nas.
Pamiętaj jednak o tym, że osób takich jak Ty, które wybrały tę konkretną ofertę pracy, jest wiele.
Popełniając popularne błędy, niestety, ale możesz pogrzebać daną Ci szansę na skuteczne zaprezentowanie siebie w CV.
Napisałam dla Ciebie ten poradnik, abyś nie musiał ich popełniać. Najważniejsze jest dobre nastawienie i poświęcenie czasu na przygotowanie perfekcyjnego CV. Takiego, które będzie Twoja najlepszą wizytówką, a ponadto zrobi dobre wrażenie na rekruterze. Powodzenia!
Gratulacje! Dotarłeś do końca!
To nie powód, aby się rozstawać. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz skorzystać z naszego Kreatora CV, za pomocą którego przygotujesz perfekcyjne CV!
Joanna posiada 8-letnie doświadczenie w branży rekrutacyjnej, a obecnie pracuje jako Główny Strateg do spraw Sourcingu w obszarze EMEA w firmie HAYS. Microsoft, Rolls Royce Aerospace, Abbott, AB Inbev to kilka firm z portfolio klientów...z którymi współpracowała, a do jej zadań należy definiowanie strategii pozyskiwania kandydatów w Europie, samodzielne zaradzanie narzędziami rekrutacyjnymi, monitorowanie stopy zwrotu inwestycji, wdrażanie inicjatyw z obszaru Employer Branding do procesów rekrutacyjnych oraz analiza danych. Dzielenie się wiedzą i dyskusje na temat pracy z kandydatami są jej pasją, dlatego chętnie tworzy nowe programy szkoleniowe, prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych, organizuje warsztaty ze studentami krakowskich uczelni, pracownikami swojej firmy i wolnymi słuchaczami wywodzącymi się z różnych organizacji społecznych. Pasjonatka gier komputerowych i zagadnień socjoekonomii.